Nissan Leaf

nissan leaf100% elektromobily Nissan LEAF ukazují, co se může stát, když uvěříte, že nic není nemožné. Jsou založeny na převratné technologii, která poskytuje dostatečný dojezd, a mění jízdu i vlastnictví vozu. Pro všechny, kteří věří, že na osobní volbě záleží.
S informačním systémem NissanConnect a aplikací pro chytré telefony na vozech ACENTA a TEKNA je vlastnictví elektromobilu opravdu jednoduché. Spojení vozu Nissan LEAF s chytrým telefonem, tabletem nebo počítačem přináší neustálý kontakt a ovládání celé řady nejrůznějších funkcí – můžete si například naplánovat dobíjení nebo zapnout klimatizaci, ať už jste kdekoli.

Kupte si elektromobil a zamávejte nejen cenám benzínu. Konec bude i s výměnami oleje a drahými servisními prohlídkami. Nissan LEAF totiž nemá spalovací motor ani klasickou převodovku, takže v něm najdete mnohem méně pohybujících se součástí. To přináší výhodu naprosto minimální údržby.

Specifikace
Dojezd: 199 až 250 km
Typ pohonu: elektromobil
Převodovka: automatická
Motor: synchronní AC elektromotor s permanentími magnety
Celkový výkon: 80 kW / 254 Nm
Rozměry (d,š,v): 4445 mm, 1770 mm, 1550 mm
Rozvor: 2700 mm
Hmotnost (pohotovostní): 1550 kg
Baterie: lithium-iontová 24 kWh/30 kWh
Spotřeba: 15 kWh/100 km
Max. rychlost: 144 km/h
Aerodynamický koeficient: 0,28
Počet míst: 5
Objem zavazadelníku (l): 341 – 1231
Zrychlení (0-100 km/h): 11,5 vteřiny
Palubní nabíjení: 3,3 kW / 6,6 kW
Rychlonabíjení: CHAdeMO

Smart

smartFrancouzské městečko Hambach je sídlem nové továrny Daimler. Na jedné společné lince se zde vyrábějí vozy Smart, a to jak s klasickým, tak i elektrickým pohonem. Smart ForTwo ED se má stát jedním z nejšířeji distribuovaných elektromobilů na světě.

Na autosalonu Paříž 2016 se odehrála i světová premiéra čtvrté generace modelu smart electric drive. Všechny (dva) modely smart budou mít nově elektrický pohon. Ve čtvrté generaci získává elektrický pohon kromě smart fortwo coupé a smart fortwo kabriolet také čtyřmístný model smart forfour. smart se tak stane jediným výrobcem automobilů na světě, který nabízí všechny své modely jak se spalovacími motory, tak i jako elektromobily. Nové modely smart electric drive slaví světovou premiéru na Pařížském autosalonu (1. až 16. října 2016), uvádění na trh bude zahájeno v USA v prosinci 2016, v Evropě začátkem roku 2017.

Smart fortwo kabriolet je zároveň jediným kabrioletem s elektrickým pohonem na trhu. Elektromobil s výkonem 60 kW a točivým momentem 160 N.m nabízí podle tiskové zprávy "vysloveně temperamentní zrychlení". Kombinovaná spotřeba elektrické energie: 13,1 - 12,9 kWh/100 km. Kompletně nabitý akumulátor (17,6 kWh) vystačí k ujetí cca 160 km ve městě podle jízdního cyklu EU. Díky výkonné palubní nabíječce může být smart electric drive nabíjen až dvakrát rychleji než dosud (v závislosti na trhu a elektrické síti). S novou rychlonabíječkou (výbava na přání, k dispozici od roku 2017) bude kompletní nabití otázkou necelých 45 minut (v závislosti na trhu a elektrické síti).

Jízdní vlastnosti jsou jako obvykle "agilní a temperamentní", k čemuž přispívá také mimořádně malý průměr otáčení, který hodnotou 6,95 metru u dvoumístného modelu přesně odpovídá jeho sourozenci s konvenčním pohonem. Nové modely Smart ED standardně disponují novou výkonnou palubní nabíječkou. V USA a Velké Británii činí doba nabíjení 2,5 hodiny, takže v porovnání s předchůdcem byla zkrácena na polovinu. Prostřednictvím aplikace „smart control“ lze proces nabíjení sledovat pohodlně na dálku a stejným způsobem i ovládat mnoho dalších funkcí, jako je inteligentní nabíjení.

Napište nám

Povinný údaj

Neplatný formát e-mailu

Vyplňte Vaši zprávu

Neplatný vstup